Eğitim Açıklaması

Bir araştırma raporunun yazılması, araştırma raporunun bir parçası olarak düşünülmesidir. Raporu yazılmamış bir araştırmaya bitmiş gözüyle bakılamayacağı gibi araştırmanın güzel ve mükemmel olması onun yazılmamış olması nedeniyle bir anlam ifade etmez. Bilim adamının görevlerinden biri bulgularını meslektaşlarının bilgisine ve milletin hizmetine sunmaktır. Bu nedenle, araştırmalara verilecek değer onların sağladığı yararla doğru orantılıdır.\r\n\r\nAraştırma raporunun yazılması, herhangi bir yazının veya alışılmış olan yazı biçimlerinden çok farklıdır. Bu nedenle bilimsel nitelikli araştırma raporlarını belirli kurallara göre yazılması kaçınılmazdır. Araştırma raporunu yazılmasına daha araştırmanın planlanması aşamasındayken başlanmalı ve araştırma süresince buna devam edilmelidir. Bunun araştırmacıya olan kolaylığı zaman kazanma bakımından olduğu gibi planlanmanın da olgunlaşmasına ve eksiklerin görülmesine yardımcı olmasıdır.\r\n\r\nBu eğitim programımızda araştırma tekniklerinin temel kavram ve yöntemleri hakkında bilgileri sizinle paylaşacağız.

Gereksinimler

16 yaş ve üzeri herkesin katılım sağlayabildiği, internet üzerinden uzaktan eğitim yöntemi ile "e-eğitim & e-öğrenme" şeklinde, kişisel ve mesleki gelişim programlarının sunulduğu sistem sayesinde bulunduğunuz yerden hem öğrenin hem de hak kazandığınız sertifika ile kariyerinize değer katın!

eSertifika'nın Sağladığı Bazı Olanaklar;

 • Kariyerinizdeki adımları hızlandırır,
 • Kişisel gelişiminize katkı sağlar,
 • Özgeçmişinize değer katar,
 • İş başvurularında dikkat çekmenize imkan tanır,
 • Rekabet avantajı sağlar,
 • Terfi şansını arttırır,
 • Zamandan kazandırır.

Oldukça kolay işleyen sistem sayesinde aynı anda bir çok sertifika programına katılarak, adınıza düzenlenecek uluslararası geçerliliğe sahip hologram baskılı ve ıslak imzalı sertifikanızı adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

3 Adımda Sertifika!
- Başvuru: Belirlediğiniz eğitimi satın alarak başvuru yapıyorsunuz,
- Eğitim: Eğitim sayfasında aktif duruma gelen dersleri, internetin bulunduğu herhangi noktadan bilgisayar, tablet ya da mobil cihazınız ile tamamlıyorsunuz.
- Sertifika Gönderimi: Adınıza düzenlenen, uluslararası geçerli, hologram baskılı ve ıslak imzalı sertifikanızı kargo ile adresinize gönderiyoruz.

Dersler

Bölüm 1

 • Araştırma Teknikleri 56 dk/syf
 • Yorumlar

  Henüz yorum yok.