Sıkça Sorulan Sorular – SSS

E-Sertifika nedir?
E-Sertifika; “e-eğitim & e-öğrenme” şeklinde, mesleki ve kişisel gelişim eğitim programlarına internet üzerinden uzaktan eğitim yöntemi ile katılınması ve sonunda bireylerin bu eğitimlere katılındığını ispatlayabilmesi üzerine bir belge sağlanması amacı üzerine ortaya çıkmış işleyişin parçası, bir belgedir..

E-Sertifika geçerliliği nedir?
eGelisim sertifika programından alınan sertifikaların geçerliliği ile herhangi bir diğer kurumdan alacağınız sertifikanın geçerliliği arasında fark yoktur. Sitemizde yer alan eğitim programlarını MEB onaylı olarak sunan kurum yada kuruluş bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise, MEB yalnızca bilgisayar ve dil eğitim programı sertifikalarını onaylarken diğer eğitim programı sertifikalarını onaylamaz. Tüm kurumların vermiş olduğu sertifikalar kendilerinin hazırladıkları ve eğitimi tamamladığınızı gösterir belgelerdir.

E-Sertifikanın katılımcılara katkısı nedir?
Kariyerinizdeki adımları hızlandırabilmek, Kişisel gelişiminize katkı sağlamak, Özgeçmişinize değer katmak ve iş başvurularında dikkat çekmek için katılımcıya büyük katkı sağlar..
İş başvurularında kişisel gelişim eğitimlerine katılmış kişilere öncelik tanınmakta ve bu tür sertifikalar aranmaktadır. Çünkü bu eğitimlere katılmış katılımcıların; daha etkili iletişim kurabileceği, çevresiyle daha iyi işbirliği yapabileceği ve kendine güveninin üst düzeye çıkarak daha sosyal bireyler oldukları düşünülmektedir. Bu eğitimler hem kişisel hem de kurumsal başarıyı da beraberinde getirir.

Sertifikalar nasıl gönderilir?
Sertifikalar, kurumumuzun anlaşmalı olduğu kargo şirketi tarafınca gönderilmektedir.

Sertifikalar ne zaman gönderilir?
Katılımcı, eğitimini tamamlanmasının ardından sertifika talep formu doldurur. Sertifikalar ise formu doldurduktan sonra ortalama 15 iş günü içersinde hazırlanarak; tek nüshada hem Türkçe hem İngilizce olarak, hologram baskılı, ıslak imzalı olarak kullanıcıya kargo ile gönderilir..
Not: Katılımcının adresinde bulunmaması ve kargonun teslim alınmaması durumunda geri dönen kargoların yeniden gönderimi gönderim ve iade bedelinin ödenmesi koşulu ile gerçekleştirilmektedir.

Örnek sertifikayı görebilir miyim?
Örnek Sertifika için tıklayınız.

Yıpranmış yada yırtılmış sertifika için yapılacaklar nelerdir?
Kargo personeli tarafından teslim almış olduğunuz sertifikanızın yıpranmış yada yırtılmış olduğunu farketmeniz durumunda sitemizde yer alan iletişim doldurarak sorunu bildiriniz. Sertifikanın teslim alındığı gün yapılmayan başvurular dikkate alınmamaktadır.

Eğitim kadrosu kimlerden oluşmaktadır?
Online eğitim programlarında herhangi bir eğitmene, fiziki eğitim kurumuna ve eğitmene endeksli zaman dilimine ihtiyaç duyulmamaktadır. Fakat katılımcıya sunulan eğitim programları, (video yada görsel destekli yazılı metin) alanında uzman akademisyen ve profesyoneller tarafından hazırlanmaktadır.

Eğitimler nasıl yapılmaktadır?
Eğitim Programları, video yada görsel destekli yazılı metin olarak yani uzaktan e-eğitim şeklinde sunulmakta ve eğitimin sonunda herhangi bir test veya sınav yapılmamaktadır.
Not: Eğitim Programları; video, ses kaydı, e-kitap yada sunum olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Eğitimlerin süresi nedir?
Eğitim Programları, uzaktan e-eğitim şeklinde sunulduğundan, bu programları tamamlamak için herhangi bir süre sınırlaması yoktur. Fakat eğitim içeriğini hazırlayan uzman akademisyen ve profesyoneller tarafından öngörülen bitirme süresi; günde 1 saat ayırılması durumunda 5 ile 10 gün arasındadır.

Eğitim programına nasıl başvuru yapılır?
Eğitim programına sadece 3 adımda başvura yapabilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz. Detaylı başvuru adımları için tıklayınız.

Aynı anda birden fazla eğitim programına katılabilir miyim?
Katılımcı aynı anda dilediği kadar eğitim programına başvuru yapabilir.
Nitekim eğitim programlarını tamamlamak için herhangi bir süre sınırlaması yoktur. Katılımcı, eğitim programını dilediği zaman diliminde tamamlama şansına sahip olduğu için, dilediği sayıda eğitim programına başvuru yapabilir.

Fırsat sitesinden kupon kodu nasıl satın alınır?
Kampanyanın yayınlandığı tüm fırsat sitelerinde ödeme Kredi Kartı ile gerçekleştirilmektedir. Kredi Kartı bilgileri hiçbir fırsat sitesinde kayıt altında tutulmadığı gibi SSL güvenli şifreleme sistemi kullanılarak otomatik olarak bankanın onayına sunulmaktadır.

Fırsat sitesinden kupon kodu satın alındıktan sonra nasıl başvuru yapabilirim?
Herhangi bir fırsat sitesinden fırsat kupon kodu satın aldıysanız,  www.eSertifika.org sitemizden belirlediğiniz eğitim programını satın alma aşamasında kupon kodu alanına satın aldığınız fırsat sitesi kupon kodunu yazdığınızda ekranda yalnızca kargo ücreti görünecektir. Bu durumda kupon kodu doğrudur ve artık kargo ücretini ödemek üzere sizin için uygun ödeme metodunu seçerek başvurunuzu onaylayabilirsiniz.