Müşteri Hizmet Sözleşmesi – Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. Sözleşmenin Onaylanması:
“eSertifika.org” üyeleri, Eğitim/Fırsat Başvuru Formu’nu doldurdukları andan itibaren kayıt işlemleri başlamış ve müşteri hizmet sözleşmesini okuyup/anlayıp kabul etmiş sayılacaktır.
2. “eSertifika” Üyelik Sistemi:
“eSertifika.org” üyelerine akademinin kendi belirlediği kullanıcı adı ve şifresini kullanarak sisteme girmelerini sağlayacaktır. Kullanıcı adı ve şifre kişiye özeldir, kullanıcı adlarını ve şifrelerini başka kişilerle paylaşan üyelerin eğitimleri ve tüm hakları iptal edilir. Kullanıcı adının ve şifrenin başkalarıyla paylaşılması sonucunda doğacak her türlü yükümlülükler üyenin kendi sorumluğunda olup “eSertifika.org” sorumluluk kabul etmeyecektir.
3. Hizmetlerin Tanımı:
Müşteri hizmet sözleşmesini onaylayan üyeler, internet ortamında “eSertifika.org”‘a ait web sitelerinden de uzaktan eğitim yapmayı kabul etmiş sayılacaktır. Eğitim için üye tarafından ödenen ücret; sertifika baskısı, iletişim bedelleri ve hizmet bedelini içermektedir. Kargo firmaları veya kuryeler aracılığıyla gönderilen sertifikaların gönderim ücreti üyenin kendisine aittir. Sertifikanın çeşitli sebeplerle teslim alın(a)maması ve “eSertifika.org”‘a geri gelmesi halinde, tekrar sertifika gönderimi yapılmayacaktır. Ayrıca, iletişim bilgilerinde eksiklik veya yanlışlık olan üyelerin sertifikaları da taleplerine bakılmasızın ve herhangi bir bildirim yapılmaksızın gönderimi yapılmayacaktır. Eğitim sistemi içerisinde sunulan doküman, ses dosyası, sunum dosyası, video dosyası, elektronik kitap vb. tüm materyaller ücretsiz olarak dağıtılmakta olup, eğitim amaçlı olarak sisteme entegre edilmiştir. Dokümanların tüm hakları üretici, yazar ve lisans sahiplerine aittir. “eSertifika.org”, bu doküman ve materyaller üzerinde hiçbir hak talep etmemekle birlikte, hak sahibinin talebi üzerine ilgili eğitim materyallerini sistemden tamamen kaldırmayı da taahhüt eder.
eSertifika’dan satın alınan eğitimler sonrasında verilen belgeler (sertifika veya katılım belgesi), kurumun kendi belgesidir, katılım belgesi niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla, belge üzerinde bulunan tarih itibariyle 1 (bir) yıl süreyle geçerli olmak üzere üyeye verilmektedir. Verilen belgelerde benzersiz bir seri numarası ve belgenin teslim tarihi bulunmakta olup, ilgili seri numarası ile belgenin geçerliliği eSertifika ve bağlı web sitelerinden (eSertifika.org, unisertifika.net) sorgulanabilir. eSertifika.org’dan alınan bu belgeler, Diploma, İşyeri Açma Belgesi, Resmi Sınavlar Öncesi Yeterlilik Belgesi veya benzeri resmi belgelerin yerine geçmez ve bu amaçlarla kullanılamaz. Aynı zamanda üye, eğitim sonrasında alacağı belgeyle herhangi bir resmi ünvana da kavuşamaz.
4. Üye’nin Yükümlülükleri:
Üye, “eSertifika.org” servislerinden yararlandığı sırada;
1. Eğitim Başvuru Formu’nda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu (şifre unutma gibi) durumlarda bilginin hatalı veya noksan olmasından doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder.
2. Kişisel bilgilerinde yer alan bilgilerin doğru olduğu varsayılarak doğabilecek tüm sorunların kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder.
3. “eSertifika.org” tarafından verilen servislerin ve yazılımların telif hakkı “eSertifika.org”‘a aittir. Eğitim sistemi içerisinde sunulan doküman, ses dosyası, sunum dosyası, video dosyası, elektronik kitap vb. tüm materyaller ücretsiz olarak dağıtılmakta olup, eğitim amaçlı olarak sisteme entegre edilmiştir. Dokümanların tüm hakları üretici, yazar ve lisans sahiplerine aittir. “eSertifika.org”, bu doküman ve materyaller üzerinde hiçbir hak talep etmemekle birlikte, hak sahibinin talebi üzerine ilgili eğitim materyallerini sistemden tamamen kaldırmayı da taahhüt eder.
4. “eSertifika.org” tarafından sağlanan servisler 16 yaşından küçüklere hizmet verilmeyeceği için üyenin belirteceği yaş dikkate alınacaktır, üyenin vereceği hatalı bilgilerden “eSertifika.org” sorumlu tutulamaz.
5. Servislerin kullanımı sırasında kaybolacak, eksik alınacak, yanlış adrese iletilecek bilgi, mektup, mesaj ve dosyalardan “eSertifika.org” sorumlu tutulamaz.
6. “eSertifika.org”‘da sunulan eğitimleri “eSertifika.org” tarafından belirlenen şekil dışında ve yetkisiz şekilde ulaşmamayı ve içerikleri hiçbir şekilde değiştirmemeyi, değiştirilmiş olduğu belli olanları kullanmamayı ve başkaları için hazırlanmış olan eğitimleri yerinde kullanmayarak sözü geçen diğer maddelere uymadığı durumlarda “eSertifika.org”‘un uğrayabileceği tüm maddi ve manevi zararları ödeyeceğini kabul eder.
7. Üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından dolayı gelebilecek zararlardan ötürü “eSertifika.org” sorumlu olmayacaktır.
8. “eSertifika.org” servislerini kullanarak elde edilen herhangi bir kayıt veya elde edilmiş bilgilerin tamamının üyenin kendi rızası dahilinde kullanıldığı kabul edilir. Üyenin kişisel bilgisayarında oluşabilecek arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamı üyenin kendisine aittir. Oluşabilecek zararlardan dolayı “eSertifika.org”‘dan maddi veya manevi herhangi bir tazminat talep edilmeyecektir.
9. Üyelerin kurallara aykırı davranması halinde, “eSertifika.org”‘un gerekli müdahalelerde bulunma, üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğine son verme hakkı bulunmaktadır.
10. Üye, sistem üzerindeki satın alma işlemini, kendi rızası ve Eğitim/Fırsat Başvuru Formu’nda kabul ettiği şekilde mail order, kredi kartı, paypal ödeme sistemi, banka eft/havalesi veya posta çeki yöntemi ile yapmaktadır. Çalıntı kredi kartıyla yapılan alışverişler, yetkisiz kullanılan kredi kartlarının sorumlukları tamamen bilgileri kullanan üyelere aittir. Bu tür işlemlerden ortaya çıkacak olan yasal sorumluluklar ve tazminatlar ile ilgili üye sorumludur, “eSertifika.org”‘un herhangi bir yasal sorumluluğu yoktur. Talep edilmesi durumunda bu bilgileri kullanan üyelerin bilgileri, resmi kurumlara verilecektir. PayPal Sistemi üzerinden yapılacak olan ödemeler de aynı kapsamda olup, herhangi bir olumsuz durumda tüm sorumluluk üyenin kendisinde ve PayPal ödeme sisteminin sahibi olan PayPal Pte Ltd.’de olacaktır. “eSertifika.org”, PayPal ödeme sisteminin güvenliği veya sağlamlığı konusunda herhangi bir garanti vermemektedir.
5. “eSertifika.org’a Verilen Yetkiler:
1. “eSertifika.org” üyelerin verdiği bilgilerin doğru olduğunu varsayarak hazırlanmış eğitimlerin devamlılığını sağlayacaktır, üyelerin sisteme verdiği verilerin hatalı olmasından veya sistemden kaynaklanacak hatalardan dolayı “eSertifika.org” sorumluluk kabul etmez.
2. “eSertifika.org” bünyesinde bulundurduğu herhangi bir sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı “eSertifika.org”, üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Kullanıcı adı ve şifresi “eSertifika.org” tarafından üyeye sunulacak ve Eğitim/Fırsat Başvuru Formu’nun doldurulmasından sonra geçerli olacaktır. “eSertifika.org” tüm alanları doldurmuş, eğitim başvurusu kabul edilmiş üyelerin bağlantı haklarını süresiz olarak engelleyebilir.
3. Çeşitli fırsat/kampanya firmaları/siteleri aracılığıyla satın alınan kupon veya indirimli eğitim paketlerinde; “Eğitim Dosyaları” sayfası aracılığıyla eğitim materyallerinin kayıt edilme uygulaması ve “Ek Kaynaklar” sayfası aracılığıyla gerekli olan ek programların kayıt edilme uygulaması bulunmamaktadır. Ayrıca, aynı şekilde çeşitli fırsat/kampanya firmaları/siteleri aracılığıyla satın alınan kupon veya indirimli eğitim paketlerinde sertifikalar, gönderim bedelinin ödenmesi durumunda anlaşmalı kargo şirketi ile basılı olarak gönderilmektedir.
4. Çeşitli fırsat/kampanya firmaları/siteleri aracılığıyla aynı isim ve aynı internet protokol (ip) numarası üzerinden azami 40 adet sertifika eğitimi satın alınabilir. 40 adetten fazla satın alınan eğitimlerin ücretleri hiçbir şekilde geri iade edilmez ve fazla alınan eğitimler aktif edilmeyerek başvurular iptal edilir. Üyeler bu hususu fırsat kupon kodunu satın aldıkları anda kabul etmiş sayılırlar ve itiraz edemezler.
5. Üyeler “eSertifika.org” web sitesi üzerinden (eSertifika.org) aynı isim ve aynı internet protokol (ip) numarası üzerinden azami 40 adet sertifika eğitimi satın alınabilir. 40 adetten fazla satın alınan eğitimlerin ücretleri hiçbir şekilde geri iade edilmez ve fazla alınan eğitimler aktif edilmeyerek başvurular iptal edilir. Üyeler bu hususu eğitim başvurusunda bulundukları ve ödemeyi gerçekleştirdikleri anda kabul etmiş sayılırlar ve itiraz edemezler.
6. “eSertifika.org” web sitesi (eSertifika.org) üzerinden yapılan tüm başvurular titizlikle incelenmekte ve inceleme sonrasında başvuruların kabul edilip edilmeyeceğine, eğitimlerin aktif edilip edilmeyeceğine karar verilmektedir. Yukarıda açıklaması yapılan 4. ve 5. maddelere uyan bir durum olması halinde geri ücret iadesi hiçbir şekilde söz konusu olmayıp; yapılan başvurular iptal edilecek ve açık olan eğitimler de kapalı hale getirilerek sertifika alma hakkı iptal edilecektir. Üyeler bu hususu eğitim başvurusunda bulundukları veya fırsat kupon kodunu satın aldıkları anda kabul etmiş sayılırlar ve itiraz edemezler.
7. “eSertifika.org”, kendi ürettiği bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir. Eğitim sistemi içerisinde bulunan tüm materyallerin lisans hakları, iş bu müşteri hizmet sözleşmesinin 3. maddesinde de açıklandığı üzere kendi sahiplerine aittir.
8. Üyelere sunulan promosyonlu paketler, kontenjan ve stoklarla sınırlıdır. “eSertifika.org” kampanyayı süresinden önce bitirebilir veya süresini uzatabilir.
9. Çeşitli fırsat/kampanya firmaları/siteleri aracılığıyla satın alınan kupon veya indirimli eğitim paketleri, kontenjan ve stoklarla sınırlıdır. “eSertifika.org” aracı firmalar/şahıslar tarafından satılan eğitim paketlerini herhangi bir bildirimde bulunmaksızın geçersiz sayabilir, iptal edebilir, süresinden önce bitirebilir veya süresini uzatabilir. Bu türde satın alınmış eğitim paketleri ve indirim kuponları ile ilgili herhangi bir uyuşmazlıkta “eSertifika.org”‘nin hiçbir sorumluluğu bulunmamakta, tüm sorumluluk eğitimin satın alınmasına yardımcı olan veya kampanyayı sunan aracı/satıcı firmaya/şahısa ait olmaktadır.
10. Çeşitli fırsat/kampanya firmaları/sitelerinde yayınlanmakta olan tüm indirim/reklam yayınlarındaki yazıların sorumluluğu ilgili fırsat/kampanya firmaları/sitelerine ait olup, görsellerde veya yazılarda bulunan hatalar/farklılıklar olması halinde “eSertifika.org” web sitesinde (eSertifika.org) bulunan Müşteri Hizmet Sözleşmesi maddeleri geçerli ve bağlayıcıdır.
11. “eSertifika.org”, üyenin onayı olmadan üyeye yönelik her türlü eposta, reklam ve promosyon faaliyetlerinde bulunabilir, “eSertifika.org” bünyesinde bulunan üye bilgilerini kullanarak bu türde aktivitelerin gerçekleştirilmesini destekleyebilir ya da bu faaliyetleri bizzat yürütebilir.
12. Satışa sunulan eğitimlerin veya ürünlerin fiyat ve özellik bilgilerini değiştirme yükümlülüğü “eSertifika.org”‘ye aittir. Fiyat ve özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde “eSertifika.org” hatayı düzeltecek şekilde teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını üyenin hesabına iade edebilir.
13. “eSertifika.org”, üyenin başka web sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu taktirde üye, geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden “eSertifika.org”‘un sorumlu olmadığını kabul eder.
14. “eSertifika.org”, ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla, üyeye haber vermeksizin iş bu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi, mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.
15. “eSertifika.org” üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir. “eGelişim” ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, veya ücretli hale dönüştürebilir.
6. Ürün İadeleri:
Satın alınan eğitim paketleri, hizmetler veya ürünler; ücretleri ödendikten sonra aktif hale getirilir, aktif edilen üyelikler hiçbir neden gösterilerek iptal edilemez, ödenen ücretler iade edilmez.
7. Kişisel ve Ticari Olmayan Kullanım Sınırlaması:
Üyelerin satın aldıkları eğitimler, hizmetler veya ürünler kişiye özel olarak hazırlanmıştır, kişisel kullanım için hazırlanan eğitimlerin, hizmetlerin veya ürünlerin bir başka 3. kişiyle paylaşılması üyelerin sorumluğunda olup iş bu sözleşme kurallarına aykırıdır.
8. Taraflar:
İş bu müşteri hizmet sözleşmesi, Eğitim/Fırsat Başvuru Formu’nu dolduran ve onaylayan kişi/kurum ile (sözleşmede “Üye” olarak anılmaktadır) eSertifika.org Universal İnternet İletişim ve Danışmanlık Hizmetleri – Arda Güngör (sözleşmede “”eSertifika.org”” olarak anılmaktadır) arasında, Eğitim/Fırsat Başvuru Formu’nun internet (web sitesi, www.eSertifika.org) üzerinden doldurularak onaylandığı tarih itibariyle karşılıklı mutabakata varılarak imzalanmış sayılmaktadır.
9. Yürürlük:
Eğitim/Fırsat Başvuru Formu doldurduktan, sistem kullanılarak hizmet alındıktan ya da sipariş verildikten sonra bu müşteri hizmet sözleşmesi taraflar arasında eğitim tanıtım/bilgi sayfalarında da bildirildiği üzere 20 gün süreyle yürürlüğe girer. Üyenin yazılı talebi doğrultusunda ve “eSertifika.org”‘un da onay vermesi durumunda bu müşteri hizmet sözleşmesi süresine 10 gün ek süre ilave edilerek, sona erme süresi bir seferliğine uzatılır.
10. Fesih:
“eSertifika.org” dilediği zaman bu müşteri hizmet sözleşmesini, taraflara haber vermeksizin tek taraflı olarak sona erdirebilir.
11. Uyuşmazlık:
Toplam 11 ana maddeden oluşan bu müşteri hizmet sözleşmesinin içeriği veya alınan hizmetler/eğitimler/ürünler ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık durumunda İstanbul Merkez Mahkemeleri yetkilendirilmiştir.