Eğitim Açıklaması

Geçtiğimiz yüzyılın ortalarına doğru modern arşivlerin gerek nicelik gerekse niteliği yönüyle karmaşıklaşmasının getirdiği sorunların ardından, bu bilim dalı içinde yeni ve özel bir meslek türü olarak belge yönetimi disiplininin ortaya çıktığı görülmektedir. Bu gelişmelere paralel olarak arşivciliğin içeriği ve tanımları da değişime uğramıştır. Arşivcilik artık tarihin bir kolu olarak görülmekten çıkıp, tarih ve niteliği ne olursa olsun, bireyler veya organizasyonlar tarafından, kendi varoluş amaçları doğrultusunda ve kendi fonksiyonlarının yerine getirilebilmesi için toplanan ve öncelikle kanıtsal ve idari amaçlar olmak üzere, taşıdıkları genel bilgi değeri nedeniyle saklanan belgeler bütünü olarak tanımlanmaya başlamıştır.\r\n\r\nÖzellikle son on yıl içinde enformasyon biliminin giderek daha büyük bir önem kazanmasına paralel olarak, bu bilim dalı kapsamı içinde arşivciliğin de adının anılmasıyla birlikte, arşivciler bilgi ve belge yöneticileri olarak görülmeye ve arşivler ‘devlet dairelerinin ve iş dünyasının evrak ve dosyalarını düzenlemekten sorumlu fonksiyonel bir hizmet birimi’ olarak tanımlanmaya başlamıştır. Dolayısıyla arşivler artık büro içinde üretilen evrakların düzenlendiği ve gözden geçirildiği bir birim olmanın yanı sıra, idari hizmet birimleri içinde enformasyon hizmetini yürüten bir bölüm olarak da görülmektedir.

Gereksinimler

16 yaş ve üzeri herkesin katılım sağlayabildiği, internet üzerinden uzaktan eğitim yöntemi ile "e-eğitim & e-öğrenme" şeklinde, kişisel ve mesleki gelişim programlarının sunulduğu sistem sayesinde bulunduğunuz yerden hem öğrenin hem de hak kazandığınız sertifika ile kariyerinize değer katın!

eSertifika'nın Sağladığı Bazı Olanaklar;

 • Kariyerinizdeki adımları hızlandırır,
 • Kişisel gelişiminize katkı sağlar,
 • Özgeçmişinize değer katar,
 • İş başvurularında dikkat çekmenize imkan tanır,
 • Rekabet avantajı sağlar,
 • Terfi şansını arttırır,
 • Zamandan kazandırır.

Oldukça kolay işleyen sistem sayesinde aynı anda bir çok sertifika programına katılarak, adınıza düzenlenecek uluslararası geçerliliğe sahip hologram baskılı ve ıslak imzalı sertifikanızı adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

3 Adımda Sertifika!
- Başvuru: Belirlediğiniz eğitimi satın alarak başvuru yapıyorsunuz,
- Eğitim: Eğitim sayfasında aktif duruma gelen dersleri, internetin bulunduğu herhangi noktadan bilgisayar, tablet ya da mobil cihazınız ile tamamlıyorsunuz.
- Sertifika Gönderimi: Adınıza düzenlenen, uluslararası geçerli, hologram baskılı ve ıslak imzalı sertifikanızı kargo ile adresinize gönderiyoruz.

Dersler

Bölüm 1

 • Arşivleme Hareketleri 41 dk/syf
 • Arşivleme Sistemi 55 dk/syf
 • Belge Akışı 31 dk/syf
 • Bölüm 2

 • Dosyalama Sistemi ve Hareketleri 48 dk/syf
 • Yorumlar

  MUHTEŞEM

  By ozgurlek 6 sene ago

  Ders notları ne kadar güzel hazırlanmış. Çok akıcı ve öğretici bir üslup kullanılmış. Zaman nasıl geçti anlamadım.\r\nTeşekkürler 🙂

  Yeni eğitimlerde buluşmak üzere

  By kaanindunyasi 1 sene ago

  Merhabalar bu kadarını hiç beklemiyordum. Özenle hazırlanmış ciddi anlamda işimize yarayacak dökümanlar sunuldu. Mükemmel bilgiler öğrendim, gerçekten çok özenle hazırlanmış bir eğitimdi. Kararsız olup tereddüt yaşayan tüm arkadaşlara öneriyorum. Arşiv Birimi çalışanı olarak diyebilirim ki bu eğitim fazlasıyla karşılıyor bu konuda ki ihtiyaçlarımızı, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.